Coraz bliżej Święta… Jak przygotować Dzieci na te magiczne dni?

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego

Coraz bliżej Święta… Jak przygotować Dzieci na te magiczne dni?

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego radzi, jak umilić Dziecku oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego z niecierpliwością czeka na Święta! Po wizycie Świętego Mikołaja rozpoczęło się wielkie odliczanie. Boże Narodzenie już za kilkanaście dni! Tylko… jak wytłumaczyć to małemu Dziecku, które jeszcze miewa problemy z orientacją czasową? Jak można umilić mu oczekiwanie? Zapraszamy do lektury artykułu!

Czas odmierzany słodyczą

Oczekiwanie na Święta może, dosłownie, osłodzić kalendarz adwentowy. Jeśli Twój Maluch coraz bardziej się niecierpliwi i zasypuje Cię pytaniami o choinkę, przygotuj Mu taki kalendarz. Dziecko codziennie będzie jadło jeden łakoć ukryty w kalendarzu. Dzięki temu pozna pojęcia dotyczące czasu, podszkoli się w liczeniu ­ – w końcu na bieżąco będzie monitorować liczbę pozostałych czekoladek i przede wszystkim nauczy się cierpliwości.

Wspólne porządki

Okres przedświąteczny to czas generalnych porządków w wielu polskich domach. Denerwujesz się, że nie możesz spokojnie posprzątać kuchennych szafek czy domowej biblioteczki, bo Dziecko wciąż domaga się Twojej uwagi? Pozwól, by Ci pomogło! Oczywiście Maluch nie odciąży Cię w myciu okien, ale przecież może ułożyć swoje zabawki, prawda? Motywacja, że tym samym zrobi miejsce na prezenty od Gwiazdki/Gwiazdora, na pewno okaże się pomocna.

Nie prezenty będą najważniejsze

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego doskonale wie, że w oczekiwaniu na Święta ważne są nie tylko listy prezentów, porządki czy przygotowania kulinarne. Ty również nie zapomnij o tym, co najważniejsze. Staraj się, oczywiście w sposób dostosowany do wieku Dziecka, opowiedzieć o sensie nadchodzących dni i przekazać świąteczne, może także rodzinne tradycje.  Może warto poćwiczyć z Maluchem składanie życzeń albo śpiewanie kolęd? Misie i lalki na pewno okażą się cierpliwymi słuchaczami. Przygotujcie wspólnie świąteczne kartki – Ciocia lub kuzyn Dziadka ucieszą się na widok dziecięcych rysunków i koślawych podpisów.

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego – pamiętajmy o sensie Świąt Bożego Narodzenia!

Kiedy my, dorośli, wspominamy Święta, to nie prezenty wspominamy najczęściej. Wybór choinki, robienie ozdób z rodzeństwem, rybi gość w wannie, wypatrywanie pierwszej gwiazdki – właśnie to pamiętamy najlepiej. Ze wzruszeniem wspominamy wspólne dekorowanie choinki, nakrywanie do stołu, dzielenie się opłatkiem. Sprawmy więc, by i nasze Dzieci miały podobne, piękne wspomnienia.