Czekając na Świętego Mikołaja…

żłobek Rzeszów

Czekając na Świętego Mikołaja…

Mikołajki – wielu rodziców zadaje sobie pytanie o zasadność obchodzenia tego „święta”. Żłobek Rzeszów pozytywnie patrzy na otaczający świat. 6 grudnia coraz bliżej, zatem i na Świętego Mikołaja spójrzmy łaskawym okiem.

Wierzyć czy nie wierzyć? O Świętego Mikołaja jest pytanie!

Wiara w świętego Mikołaja jest i maluchowi, i – uwaga – rodzicom bardzo potrzebna. Nie tylko daje możliwość poczucia magii świąt, ale uczy również cierpliwości, dobrego zachowania i wielu innych pożytecznych rzeczy. Święty Mikołaj pomaga więc rodzicom. Także Żłobek Rzeszów korzysta z dobrego wpływu brodatego świętego. Jak to możliwe? Przeczytaj i sam oceń, dlaczego warto, by dziecko wierzyło w Świętego Mikołaja.

Marzenia się spełniają

Nawet najmłodsze dzieci wiedzą, że list adresowany do Świętego Mikołaja ma magiczną moc. Zwykle maluchy, zwłaszcza te nieumiejące pisać i dyktujące Rodzicom treść korespondencji, zasypują Świętego lawiną większych lub mniejszych potrzeb i pragnień. Dzięki temu prezent na Mikołajki lub pod choinkę będzie dla dziecka tym wymarzonym. Pamiętaj – mama i tata też mogą napisać list. Jednak zamiast wysyłać go do Finlandii, mogą po prostu włożyć pod poduszkę lub do kieszeni kurtki partnera. Wspólne pisanie listów sprawi dziecku (i Wam) wiele radości!

Nauka cierpliwości

List już dawno wysłany, a Mikołaja na saniach ciągle nie widać? Im mniejsze dziecko tym niestety trudniej mu spokojnie czekać. Dlatego w przyszłym roku koniecznie pamiętaj – nie wysyłaj listu zbyt wcześnie. Niech pociecha uczy się, że nie wszystko następuje natychmiast, a oczekiwanie sprawia, że każdy prezent staje się tym wyjątkowym i wymarzonym.

Mikołaj wszystko widzi, czyli grzeczna mobilizacja

Czas oczekiwania na wizytę Świętego warto wykorzystać na naukę dobrego zachowania. Chwal pociechę za każdą sprzątniętą zabawkę. Zawsze podkreślaj, że Mikołaj widzi, jak pięknie umyło buzię czy podzieliło się słodyczami z kolegami lub rodzeństwem.

Wiara w Mikołaja czyni dziecięce cuda

Entuzjazm dziecka na widok wymarzonego prezentu to niezapomniany widok dla każdego Rodzica. Co czuje maluch, widząc misia, o którego prosił przy każdej wizycie w sklepie? Radość i przede wszystkim pewność, że warto mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś się spełnią.

Żłobek Rzeszów czeka na wizytę Świętego Mikołaja

6 grudnia nadchodzi wielkimi krokami. Żłobek Rzeszów Lisek Urwisek z niecierpliwością oczekuje wizyty wyjątkowego gościa. Wszystkie dzieci były bardzo, bardzo grzeczne, więc sanie na pewno będą pełne prezentów.