Deszczowa pogoda? Oto propozycje wspólnych zabaw w domu!

żłobek rzeszów

Deszczowa pogoda? Oto propozycje wspólnych zabaw w domu!

W czasie deszczu dzieci się nudzą…

Pogoda, zwłaszcza jesienią i zimą, często nie zachęca do spacerów. Hartowanie dzieci jest ważne, jednak nie wolno ryzykować i kapryśna aura czasem zmusza nas do pozostania z pociechami w domu. W jaki sposób spędzić wolny czas z dziećmi w czterech ścianach i nie pozwolić wejść sobie na głowę? Oto przykłady zabaw, które na pewno zainteresują niejednego malucha! W Żłobek Rzeszów cieszą się popularnością.

Chowaj się, kto może!

Dzieci uwielbiają zabawę w chowanego! Zresztą, dorośli też. Któż z nas nie pamięta jej ze swojego dzieciństwa? Warto więc, przy okazji deszczu, powspominać stare, dobre czasy i razem z pociechą odkryć bezpieczne zakamarki w domu. Jeśli dziecko odnajdzie Cię, uciesz się na jego widok. Nie liczy się zwycięstwo, a radość malucha. Wybierając kryjówkę, pamiętaj, że musisz częściowo być widoczny dla dziecka, aby nie wystraszyło się Twoją nieobecnością.

Huśtawka z kocyka

Na pewno masz w domu niejeden koc. Z powodzeniem możesz go użyć w zabawie z dzieckiem. Jak? Razem z drugim rodzicem rozłóżcie koc i połóżcie na nim pociechę. Unieście koc lekko do góry i trzymając za jego brzegi, bujajcie nim. Pisk radości i prośby o powtórkę gwarantowane!

Wielka orkiestra radości

Nie masz w domu instrumentów? Nic nie szkodzi! Rozwiń kreatywność dziecka i zróbcie je razem. Wystarczy pusta plastikowa butelka. Włóżcie do niej: kamyki, guziki, ziarna grochu lub kukurydzy. Maluch może ozdobić swój instrument elementami z wycinanek samoprzylepnych lub naklejkami. Uwaga – w trosce o bezpieczeństwo małego muzyka zabezpiecz nakrętkę butelki. Owiń ją taśmą, ponieważ w chwili nieuwagi drobne elementy mogą zostać połknięte przez dziecko.

Tor przeszkód nie tylko w Żłobek Rzeszów

Przygotuj domowy tor z przeszkodami. Na podłodze rozłóż przedmioty o różnej wielkości, na przykład: dywanik, kocyk, poduszki, ręcznik, apaszkę, a także mały stolik, pod którym dziecko będzie mogło się przeczołgać. Maluch pokonuje przeszkody, omijając je bokiem lub górą.

Żłobek Rzeszów – uczymy zabawą!

Zabawy mają na celu stymulowanie rozwoju emocjonalnego, społecznego, fizycznego i intelektualnego dziecka. Różnorodność metod, form oraz środków dydaktycznych przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowości malucha. Pracownicy naszej placówki doskonale to wiedzą. Przekonaj się i wybierz Żłobek Rzeszów – Żłobek Lisek Urwisek