Maluch i Wielkanoc – o czym warto pamiętać?

Żłobek Rzeszów

Maluch i Wielkanoc – o czym warto pamiętać?

Maluch i Wielkanoc – jak przygotować Dziecko na nadchodzące Święta?

Odliczanie do Świąt Wielkanocnych czas zacząć! Wielkie przedświąteczne wiosenne porządki trwają w wielu polskich domach, lista potraw się tworzy. To ostatni moment na zakup biletów na pociąg czy samolot. Wbrew pozorom przedświąteczna gorączka trwa nie tylko w grudniu. Jak w ferworze przygotować nie zapomnieć o tym, co najważniejsze? Jak przygotować Dziecko na nadchodzące dni? Żłobek Rzeszów ma dla Was kilka wskazówek!

Malowana tradycja – wspólnie przygotujcie pisanki!

Pisanki to tradycyjna ozdoba świątecznego koszyczka czy stołu w polskich domach. Jest jednym ze świeckich symbolów Wielkanocy. Warto przygotować je z pomocą Dziecka. Nawet najmłodsze Pociechy doskonale poradzą sobie z tym zadaniem! Do malowania użyjcie jak najwięcej kolorów. Pozwólcie Maluszkowi się wykazać. Nie ograniczajcie jego wyobraźni. Niech namaluje na skorupce to, co podoba mu się najbardziej. Wydłuży to czas przygotowywania pisanek? Trudno!  Dla Dziecka będzie to ciekawe doświadczenie i zabawa w przedwielkanocnym chaosie. Wspólnie możecie również przygotować palemki na parafialne konkursy, a w Wielką Sobotę przyszykować koszyczek i rodzinnie pójść z nim do kościoła. Pamiętajcie, by nie oddzielać Malucha od wielkanocnego zamieszania. To czas, którym powinno się spędzać razem. Pozwólcie Dziecku na niezdarność. Stłuczenie jajka czy wysypanie soli to przecież nie tragedia. Dajcie Latorośli swobodę w działaniu.

Żłobek Rzeszów przypomina – nie zapomnijcie o sensie Świąt!

Wielkanoc to najważniejsze święto dla katolików. Jeśli jesteście wierzący, pamiętajcie, by koniecznie znaleźć czas na rozmowy o sensie i przesłaniu tych Świąt. Nie czekajcie do pierwszych lekcji religii w zerówce czy szkole. W jaki sposób przekazywać Maluchowi wiadomości dotyczące wiary? Żłobek Rzeszów ma kilka rad! Wspólnie obejrzyjcie film opowiadający o Zmartwychwstaniu Jezusa – oczywiście dostosowany do wieku Dziecka. Cierpliwie odpowiadajcie na wszystkie pytania i rozwiewajcie wątpliwości. Możecie również opowiedzieć bajkę na temat wydarzeń sprzed 2000 lat. Małe Dziecko zapewne nie do końca zrozumie ideę religii, ale na pewno zauważy, że nadchodzi bardzo ważne święto. W rezultacie będzie chętniej pomagać w przygotowaniach i uczestniczyć w celebracji.