Wiosna pełna słońca – spędzajcie czas na powietrzu!

Żłobek Rzeszów

Wiosna pełna słońca – spędzajcie czas na powietrzu!

Żłobek Rzeszów wita wiosnę!

Wreszcie przyszła – długo wyczekiwana wiosna! Dni są coraz dłuższe i przede wszystkim cieplejsze. Słońce i wyższa temperatura zachęcają do zabaw na świeżym powietrzu.  Jak spędzić czas na dworze z maluchem? Żłobek Rzeszów ma dla Was kilka (wiosennych) porad!

Pierwsze doświadczenia z ogrodem

Droga Mamo, możesz pochwalić się przydomowym ogródkiem? Niech Twoja Pociecha pomoże Ci w jego pielęgnacji lub hodowli roślin na balkonie! Przyzwyczajanie Jej do prac ogrodowych od najmłodszych lat przyniesie same korzyści. Co będzie niezbędne do założenia pierwszej dziecięcej hodowli roślinek? Słoiki, waciki (ewentualnie papierowy ręcznik) oraz ziarenka. Jakie? Mogą to być najróżniejszego rodzaju fasolki, pszenica lub inne ziarna na kiełki. Warto użyć różnego rodzaju ziarenek. Dziecko będzie mogło porównywać tempo wzrostu roślinki, kształt jej listków itp. Od czego zacząć? Namoczone waciki trzeba włożyć do słoika. Do środka oczywiście wrzucamy wybrane ziarenka. Pojemnik ustawiamy  w cieple – najlepiej na parapecie, ale uwaga – nie w pełnym słońcu! Gdy ziarenka zaczną kiełkować, należy codziennie obracać słoik tak, by roślinki naszego małego Ogrodnika pięły się do góry i  rosły prosto. W przeciwnym razie będą pochylone w stronę światła. Taka minihodowla to świetna lekcja odpowiedzialności już dla młodszych dzieci. Ich zadaniem będzie podlewanie roślinek, bo w przeciwnym razie uschną!

Pora na wycieczkę

Najprostszą i jedną z najprzyjemniejszych form spędzenia czasu na świeżym powietrzu jest spacer. Warto go trochę urozmaicić. Może wybierzecie się na rodzinną wycieczkę… rowerami? Dziecko fachowo przypięte do specjalnego fotelika (i obowiązkowo w kasku) będzie bezpiecznie podziwiać okolicę. Jednocześnie istnieje duża szansa, że zarazicie Malucha miłością do dwóch kółek. Planując wycieczkę, zastanówcie się, czego jeszcze Wasza Pociecha nie widziała w najbliższej okolicy. Stuletniego młyna? Najstarszego drzewa z wielką dziuplą? Sekretnej rzeczki w pobliskim lesie? Te wszystkie miejsca mogą oczarować Malucha, a wizyta może się stać początkiem niezapomnianej przygody. Spacer albo wycieczki możecie też połączyć z rodzinnymi zabawami – np. w berka, chowanego, grą w piłkę czy puszczaniem baniek. Dziecko będzie zachwycone w czasie ich dmuchania. Spędzanie czasu na dworze to doskonała lekcja przyrody. Możecie uczyć Pociechę nazw roślin lub zwierząt.

Żłobek Rzeszów przypomina…

…korzystajcie z wiosny, ile się da! Chodźcie na spacery, wyciągnijcie z garażu rowery. Przesiadujcie na placach zabaw. Ładujcie akumulatory słońcem!