Kilka pomysłów na kreatywny spacer. Znasz je wszystkie?

kreatywny spacer

Kilka pomysłów na kreatywny spacer. Znasz je wszystkie?

Spacer to punkt obowiązkowy w planie dnia każdego, kto opiekuje się małym dzieckiem. W przypadku niemowlaka wychodzenie na świeże (chociaż nie zawsze) powietrze wpływa korzystnie na jego odporność, pozwala mu obserwować otaczający świat, daje lepszy sen – korzyści są więc ogromne.

Nieco starsze dzieci, zamknięte cały dzień w czterech ścianach, nie mają możliwości spożytkowania rozpierającej ich energii, dlatego codziennie z niecierpliwością wyczekują wyjścia na podwórko czy plac zabaw.

1. Szukanie kolorów

Ustalcie kolor przewodni spaceru. Poproś dziecko, aby szukało rzeczy w tym kolorze, np. samochodów, owadów, domów czy dachów. Dzięki tej zabawie maluszek ćwiczy spostrzegawczość, uczy się rozpoznawania i nazywania kolorów, a także obiektów.

2. Spacer z zamkniętymi oczami

To bardzo dobra okazja, aby maluch poćwiczył koordynację psychoruchową, a także zmysły: równowagi, słuchu i węchu. Świat po zamknięciu oczu postrzega się zupełnie inaczej. Warto pozwolić dziecku na takie doświadczenie.

3. Grill

Spacer połączony z grillem? Czemu nie! Warto zaprosić na takie wydarzenie znajomych z dziećmi – wtedy będzie to atrakcja zarówno dla maluchów (bo które dziecko nie lubi kiełbasek z grilla i zabawy w gronie rówieśników?), jak i ich rodziców.

4. Wyprawa do zoo

To bardzo fajna okazja, żeby pokazać dziecku zwierzęta, które do tej pory widziało jedynie na kartkach książeczek czy na ekranie telewizora. Opowiadaj dziecku o każdym zwierzęciu, które będziecie oglądać

5. Obrysowywanie cieni

Świetny pomysł na zabawę w słoneczny dzień. Weź na spacer kredę, zachęć dziecko do śmiesznej pozy, a potem obrysuj cień. Poproś malucha, żeby dorysował postaci nos, oczy, usta czy uszy. Dobry humor gwarantowany!