Żłobek prywatny czy państwowy?

prywatny żłobek Rzeszów

Żłobek prywatny czy państwowy?

Każdego roku wielu rodziców ma dylemat: Posłać dziecko do żłobka prywatnego czy państwowego? Pytanie to rodzi się w głowie każdego rodzica, który podjął decyzję o powierzeniu opieki na swoim dzieckiem osobom pracującym w tego rodzaju instytucjach. Mijają wakacje, biologicznym opiekunom dzieci kończą się urlopy. I to właśnie wtedy dochodzi najczęściej do podjęcia decyzji, gdzie poślą oni swoje pociechy. Podpowiadamy –wybierzcie prywatny żłobek Rzeszów. Dlaczego?

Prywatny żłobek Rzeszów to rodzicielstwo bliskości

Żłobek Lisek Urwisek to prywatny żłobek, którzy wykorzystuje metodę rodzicielstwa bliskości, jaką stworzył amerykański pediatra William Sears. Rodzicielstwo bliskości polega na tworzeniu silnej więzi emocjonalnej dziecka z opiekunkami. W rezultacie prowadzi to do budowania poczucia bezpieczeństwa u dziecka i sprzyja prawidłowemu rozwojowi psychospołecznemu. Prywatny żłobek Rzeszów praktykuje tę metodę każdego dnia. Stoi to w opozycji do praktyk znanych ze żłobków państwowych, które niejednokrotnie nie są w stanie dostosowywać prezentowanej oferty rozwoju dziecka do jego indywidualnych potrzeb.

Prywatny żłobek Rzeszów to nieszablonowy plan dnia

Rodzic posyłający swoją pociechę do żłobka publicznego często zmaga się z problemem schematyczności, który wyraża się standardowymi, praktykowanymi od lat drogami rozwoju. Takie rozwiązanie jest złe, ponieważ każdy powinien być świadomym nieszablonowości – tak bardzo wymaganej już od małego, co wyrażają m.in. pedagodzy i psychologowie, którzy podkreślają znaczenie treningu kreatywności we wczesnym etapie rozwoju młodego człowieka. Lisek Urwisek dba o naukę kreatywnego myślenia wśród swoich podopiecznych. Poprzez organizowanie kreatywnych zajęć, warsztatów i zabaw, zachęca dzieci do aktywności intelektualnej. W ten sposób zapewnia nie tylko rozwój umysłowy dziecka, ale także realizuje jedną z najważniejszych potrzeb maluszka – potrzebę zabawy z innymi.

Prywatny żłobek Rzeszów to dostępność

Pogląd jakoby prywatne żłobki były niedostępne dla większości dzieci należy porzucić w niepamięć. Każdego dnia przybywa nowych lokalizacji prywatnych żłobków na mapie Polski. Również w Rzeszowie ten trend staje się zauważalny i coraz bardziej popularny. Co więcej i przede wszystkim – poza wspomnianą lokalizacją – prywatne żłobki oferują wszystko, co jest potrzebne do kompleksowego rozwoju maluszka. Żłobek Lisek Urwisek jest dostępny dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo, profesjonalną opiekę swojej pociechy oraz dbanie o jej właściwy rozwój psychospołeczny.