Dzień bez zabawek – Żłobek Rzeszów ma propozycję!

Żłobek Rzeszów

Dzień bez zabawek – Żłobek Rzeszów ma propozycję!

Darmowe zabawki? Żłobek Rzeszów ma kilka porad!

Tajemnicą nie jest, że artykuły w sklepach z zabawkami nie są tanie. Twoje Dziecko jest obsypywane nimi przy wielu okazjach – w dniu urodzin, imienin, wizyty dawno niewidzianej cioci… Każdy pretekst jest dobry. Niektóre z zabawek faktycznie rozwijają motorykę Pociechy, koordynację ruchową, pobudzają wyobraźnię. Wiele z nich (niestety większość) ląduje w kącie. Może warto więc ograniczyć kupowanie zabawek i nauczyć Dziecko czerpania radości z zabawy tym, co jest w domu? Żłobek Rzeszów ma kilka wskazówek!

Spinacz w dłoń – nie tylko podczas rozwieszania prania

Spinacze wykorzystywane podczas rozwieszania prania pomogą Maluchom ćwiczyć motorykę małą. W jaki sposób? Wystarczy, że pozwolimy im odkryć, że się zapinają i rozpinają, że można je przytwierdzić do różnych powierzchni. Ćwiczenie tych czynności wciągnie niejedno Dziecko. Przy tej zabawie warto mieć Pociechę na oku, by nie przycięła sobie paluszka.

Jedziecie nad morze? Zbierajcie kamyki!

Planujecie rodzinny urlop nad morzem? Może warto jeden dzień (albo chociaż przedpołudnie) poświęcić na spacer w celu poszukiwania kamieni? Zastanawiasz się, czy ta zabawa będzie atrakcyjna dla Twojego Malucha? Jeśli wykażesz troszkę inicjatywy – na pewno! Podnoszenie z piachu różnokształtnych kamieni obmytych przez falę to doskonała nauka chwytu dla małych rączek. Dziecko pozna również nowe kształty. Po spacerze z uzbieranej kolekcji można stworzyć niepowtarzalny obrazek na piasku lub udekorować nimi zamek.

Baza, kryjówka, skarbiec – koce idą w ruch!

Ręka do góry, kto z nas ni tworzył baz z koców w domu? No właśnie… Może pora nauczyć tej zabawy Dziecko? Zabawa w budowę bazy (zwanej także fortecą) zajmie parę godzin, ale będzie też źródłem wielkie radości.

Żłobek Rzeszów – zyskaj kuchennego pomocnika!

Dzień bez zabawek nie musi być dniem bez zabawy. Może poproś o pomoc w przygotowaniu obiadu lub kolacji? Już nawet Maluszek uczęszczający do żłobka poradzi sobie z najprostszymi kuchennymi pracami. Kuchnia będzie wymagać generalnych porządków? I co z tego! Liczy się radość ze wspólnego czasu.