Majówka w domu – jak spędzić ten czas?

Żłobek Rzeszów

Majówka w domu – jak spędzić ten czas?

Majówka w domu – Żłobek Rzeszów i pomysły na wspólne spędzenie czasu

3 dni – tyle urlopu wystarczy wziąć, by wydłużyć majówkę do 9 dni! Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na taki luksus, nie każdy też wyjedzie poza swoje miejsce zamieszkania. Spędzacie weekend majowy w domu? Żłobek Rzeszów Lisek Urwisek podpowiada, jak możecie rodzinnie i radośnie spędzić ten czas!

Piłka jest jedna, a bramki…

Jeśli pogoda będzie ładna, warto jak najwięcej wolnych chwil spędzić na dworze. W ciągu tygodnia, gdy oboje Rodzice pracują, ciężko jest znaleźć czas na wspólne spacery czy wycieczki. Majówka to doskonały moment, by nadrobić zaległości! W co można się bawić na zewnątrz? Możliwości jest wiele. Polecamy zabawy z piłką w roli głównej – mnóstwo jest takich gier! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, zbijak… Pamiętaj, że im więcej osób – tym lepiej! Zaproście znajomych z dziećmi, którzy również postanowili spędzić majówkę bez wyjazdu. Zabawa z piłką to nie tylko świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. To także sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej Dziecka. Piłka łączy więc przyjemne z pożytecznym!

Malujcie dłońmi!

Jak przygotować się do malowania dłońmi? Przygotuj farby, najlepiej plakatowe, a na podłodze rozłóż gazety. Pamiętaj – pędzle są zbędne! Wkładajcie palce do słoiczków z farbą i malujcie dowolne kształty nimi! Zawsze możecie nieco zmienić zasady zabawy i zamiast rąk, użyć stóp. Zabawa i śmiech gwarantowane! Nie martw się, że farby będą dosłownie wszędzie – i na podłodze, i na Waszych ubraniach. Plamy można zetrzeć, a wspólnie spędzony czas jest bezcenny. Pogłębia więź między Dzieckiem a Rodzicami.

Wspólne pieczenie i gotowanie zbliża!

Już od dawna planowałaś zrobić muffinki według nowego przepisu? Majówka to świetny moment na kuchenne eksperymenty! Możesz liczyć na pomoc oddanego i sumiennego pomocnika – swojego Malucha. Niech pod Twoim czujnym okiem dodaje odmierzone produkty lub miesza składniki. To dla Dziecka świetna nauka cierpliwości i dokładności.

Żłobek Rzeszów – życzymy udanej majówki!

Żłobek Rzeszów życzymy wszystkim – i Małym, i dużym udanej majówki. Słonecznej, radosnej i, w miarę urlopowych możliwości, rodzinnej.