Dzień Dziecka – co kupić, jak spędzić ten dzień? Sprawdź!

Żłobek Rzeszów

Dzień Dziecka – co kupić, jak spędzić ten dzień? Sprawdź!

1 czerwca coraz bliżej!

Żłobek Rzeszów przypomina – 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, nadchodzi wielkimi krokami. Twoje Dziecko zostanie obdarowane prezentami od dziadków, cioć, wujków, znajomych i przede wszystkim od Was – Rodziców. Nie macie pomysłu na upominek dla swojej Pociechy? Mamy kilka podpowiedzi! Zapraszamy do lektury!

Dzień Dziecka rocznego Malucha

Wasze Dziecko dopiero skończyło roczek? Szukacie prezentu, który nie będzie kolejną zwykłą  zabawką – maskotką lub grającym zwierzątkiem? Oto nasze propozycje! Może warto rozejrzeć się za konikiem na biegunach? To popularna od pokoleń „[…] zwykła zabawka, mała huśtawka  a rozkołysze, rozbawi”. Jazda na takim koniku zapewni Maluchowi dużo radości. Kto wie, może zapoczątkuje w nim pasję i za klika lub kilkanaście lat Dziecko przesiądzie się na klacz lub wierzchowca? Sprawdzonym pomysłem dla kilkunastomiesięcznej Pociechy będą również klocki – plastikowe lub drewniane. Klocki drewniane mogą stanowić wyzwanie właśnie dla rocznego dziecka. Zabawa nimi stanie się też nauką – ten drewniany przedmiot będzie badany nie tylko dziecięcymi rączkami, ale i poznawany innymi zmysłami. Taki prezent to zakup na lata, bowiem klocki, zwłaszcza te które nie tworzą stałych konstrukcji, wymagają od Dziecka sprawności manualnej, skupienia oraz cierpliwości. Stanowią więc spore wyzwanie zarówno dla dwulatka, jak i pięciolatka.

Co dla dwulatka? Żłobek Rzeszów podpowiada!

Jesteście Rodzicami energicznego dwulatka, który z radością poznaje świat? Spędza czas na aktywnej zabawie i ćwiczy koncentrację oraz zdolności manualne? Wybierz układanki lub puzzle. Producenci oferują elementy do układania z dodatkami – na przykład fragmentami wierszyków lub bajek dla dzieci. Dzięki takiemu prezentowi Maluch zarówno nauczy się dopasowywania poszczególnych elementów, jak również rozwinie swoje zdolności językowe.

Jak warto spędzić 1 czerwca?

Pamiętaj – aby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. One przede wszystkim potrzebują czasu, uwagi i obecności Rodziców. Tego dnia okaż im miłość, sprawmy przyjemność i po raz kolejny pokażmy, jak bardzo lubimy i cenimy wspólnie spędzony czas!