Podróż z małym dzieckiem – sprawdź, czego nie może zabraknąć w walizce!

Żłobek Rzeszów

Podróż z małym dzieckiem – sprawdź, czego nie może zabraknąć w walizce!

Wakacje, znowu są wakacje!

To dziś – w szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek i wszyscy zdają się krzyczeć: „Rozpoczęły się wakacje!”. Wielu z Was ma już pewnie zaplanowany urlop. Termin rezerwowany kilka tygodni temu u szefa, poszukiwania idealnego noclegu w idealnym miejscu… Dzień wyjazdu/wylotu coraz bliżej. W perspektywie pakowanie. Dziś Żłobek Rzeszów radzi, o czym pamiętać, wyjeżdżając na urlop z małym Dzieckiem. Pewne rzeczy na naszej liście są obowiązkowe niezależnie od kierunku i formy podróży. Sprawdźcie!

Urlop z dzieckiem – spakuj walizkę, odwiedź lekarza!

Chyba o tym, że do walizki należy spakować ubranka na każdą pogodę, środki higieniczne i kilka ulubionych zabawek nie trzeba przypominać – to oczywiste. Co jeszcze powinno się znaleźć w bagażu młodych Rodziców? Pod ręką, podczas podróży, obowiązkowo należy mieć wodę lub sok dla Dziecka. Można również zabrać kaszkę w słoiczku lub plastikowym pudełku – taka przygotowana przez Mamę na pewno będzie smakować lepiej! W bagażu podręcznym musi się znaleźć ulubiona maskotka lub inną zabawka Dziecka – dzięki niej Maluch nie będzie się nudził.  Uwaga – w samochodzie lub walizce nie może zabraknąć apteczki!!! Co powinno się w niej znaleźć? Oto lista:

  • coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego dla dziecka – warto wziąć leki w czopkach, które nie muszą być przechowywane w lodówce,
  • lekarstwo na odwodnienie,
  • lekarstwo na biegunkę,
  • lekarstwo na zatwardzenie, np. czopki glicerynowe,
  • leki na chorobę lokomocyjną (zwykle nie dotyczy to malutkich dzieci),
  • krem z wysokim filtrem!

Szykując się do wyjazdu, zwłaszcza zagranicę, warto odwiedzić pediatrę i zapytać, czy są jakieś przeciwwskazania dotyczące podróży na przykład specjalne szczepienia dla dzieci itp.  Dobrze jest też zorientować się, czy w miejscu, gdzie planujecie spędzić urlop, pracuje pediatra – w miejscowości lub w samym hotelu.

Żłobek Rzeszów – życzymy szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku!

Wakacje to czas odpoczynku nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Planując urlop, uwzględnijcie także swoje potrzeby – Rodzicom też przyda się chwila (albo nawet i chwile) wytchnienia. Gdziekolwiek podróżujecie życzymy Wam udanego wypoczynku! Ładujcie akumulatory i wracajcie szczęśliwie z nowymi wspomnieniami i zacieśnionymi więziami. Wasz Lisek Urwisek – Żłobek Rzeszów czeka!