Żłobek Rzeszów radzi, jak spędzić Dzień Matki!

Żłobek Rzeszów

Żłobek Rzeszów radzi, jak spędzić Dzień Matki!

Żłobek Rzeszów – odliczanie do 26 maja czas zacząć!

Jesteś Mamą? Natychmiast opuść tę stronę! Tak – dobrze rozumiesz. Ten artykuł to część „spisku” Malucha i Taty z ewentualnym wsparciem starszego rodzeństwa. Nadchodzi Twoje święto – Dzień Matki. Pozwól, by Pociecha przygotowała Ci niespodziankę. Poniżej Żłobek Rzeszów przedstawia kilka porad dotyczących tego dnia – porad, które do serca mają wziąć ojcowie pociech, a nie mamy.

Dzień Matki – krótka historia tego święta

26 maja to wyjątkowy dzień w roku. I dzieci, i dorośli nie potrafią przejść obok niego obojętnie. Warto zauważyć, że nowowożytna tradycja świętowania tego dnia ta wywodzi się z początków XX w. W 1914 r. Kongres Stanów Zjednoczonych ustanowił świętem narodowym, ku czci Mam, każdą drugą niedzielę maja – w ten sposób narodził się Dzień Matki znany do dziś. W Polsce pierwszy raz obchodzono go w Krakowie.

Dzień Matki – dlaczego warto świętować?

Dziecko kocha Matkę w każdej sekundzie życia. Po co więc uroczyście świętujemy 26 maja? By głośno i wyjątkowo docenienić rolę Mamy w życiu dziecka. Rolę wymagającą i trudną.  Mamy potrzebują takiego dnia, by poczuć się wyjątkowo i niepowtarzalnie. Na dobry początek świętowania warto złożyć życzenia. Wiadomo, te od serca w połączeniu z przytuleniem i całusem będą najlepsze.

Prezent – zróbcie to sami!

Maluch, który uczęszcza do żłobka, będzie wymagał nadzoru i przede wszystkim pomocy podczas własnoręcznego przygotowania prezentu, na przykład papierowego pudełka na biżuterię. Warto jednak poświęcić kilka wieczorów na potajemne prace lub na czas pracy wysłać Mamę na spotkanie z przyjaciółkami. Klasycznym podarkiem jest laurka – narysowana dziecięcą rączką. Kilka kresek, parę kropek – dla Mamy będzie to prawdziwe dzieło sztuki!

Żłobek Rzeszów – niech to będzie wyjątkowy dzień!

W tym roku Dzień Matki wypada w sobotę. Dla wielu Rodziców to dzień wolny od pracy. Może warto, oprócz laurki i prezentu, podarować Mamie wspólne chwile – na przykład wycieczkę lub po prostu spacer? Dla Mamy największym prezentem, na co dzień i od święta, jest uśmiech i miłość Pociechy. Niech więc tegoroczny 26 maja będzie pięknym dniem z Mamą w roli głównej.