Fanaberia? Nie zawsze! Dowiedz się, dlaczego Dziecko marzy o psie!

Żłobek Rzeszów

Fanaberia? Nie zawsze! Dowiedz się, dlaczego Dziecko marzy o psie!

Żłobek Rzeszów zna dziecięce marzenia!

„Mamo, tato, chcę psa!” – wielu z Rodziców przynajmniej raz usłyszało taką prośbę, a właściwie żądanie. Gdy Dziecko ma kilkanaście lat warto rozważyć przygarnięcie szczekającego pupila. Jednak w przypadku 2-3-letnich maluchów ciężko oczekiwać, że będą należycie opiekować się zwierzęciem. Wielu Rodziców myśli, że to tylko fanaberia, chęć posiadania kolejnej „zabawki”. Żłobek Rzeszów podpowiada – marzenia o psie czasem kryje głębsze potrzeby Dziecka.

Chcę i już!

Dzieci, także te najmłodsze, pragną mieć psa z różnych powodów. Podobnie jak dorośli – dzięki czworonogowi chcą realizować swoje dziecięce ambicje lub/i wypełniać pustkę w domu. Jednak Maluchowi jest zdecydowanie trudniej niż dorosłym zrozumieć, dlaczego tak naprawdę chce zwierzaka, a odmowę odbiera bardzo osobiście.

Jak zatem odmawiać?

Jak odmawiać, by nie zranić Pociechy? Nie zbywajmy Dziecka, mówiąc po raz kolejny zirytowanym tonem „nie”. Nie pomogą również mniej lub bardziej logiczne uzasadnienie, że w Waszym mieszkaniu nie ma miejsca dla kolejnego tak wymagającego lokatora, czy że nie ma kto wyprowadzać psa na codzienne spacery.

Nie ignoruj!

Jeśli mimo próśb Malucha, Rodzice ignorują temat zakupu lub przygarnięcia psa, mogą stracić doskonałą okazję do wzmocnienia zaufania Dziecka; udowodnienia, że jego problemy i pragnienia są ważne. Przede wszystkim jednak zaprzepaścimy szansę dowiedzenia się o naszej latorośli czegoś istotnego.

Dlaczego dziecko chce psa? Żłobek Rzeszów odpowiada!

Żłobek Rzeszów przypomina – zrozumienie, dlaczego dziecko chce psa, jest podstawą rozpoznania problemu i powtarzających się próśb. Jeśli marzy o wielkim, spokojnym psie o temperamencie niedźwiedzia może to świadczyć o zaburzeniu poczucia bezpieczeństwa. Dziecko wyobraża sobie, że taki duży i silny futrzany przyjaciel obroni je w razie potrzeby. Jeżeli marzy o niewielkim, wesołym piesku, może czuć się samotne lub narzekać na brak towarzystwa do zabawy. Często w takich przypadkach Maluchowi doskwierają nie najlepsze kontakty z rówieśnikami albo ma trudności w ich nawiązywaniu. Jeśli natomiast dopomina się zakupu średniej wielkości psie o sportowej sylwetce, może to być sygnał, że czuje się coraz bardziej samodzielne i tęskni za samotnymi wycieczkami na łono natury.

Gdy temat psa pojawia się w Waszym domu coraz częściej, warto poważnie zastanowić się nad przyjęciem nowego członka rodziny. Jednak należy pamiętać, że do osiągnięcia wieku szkolnego przez Dziecko, większość obowiązków związanych z opieką nad pupilem spadnie na Rodziców.