Mam tę moc, mam tę moc – przeczytam bajkę w jedną noc

Żłobek Rzeszów

Mam tę moc, mam tę moc – przeczytam bajkę w jedną noc

Żłobek Rzeszów czyta dzieciom!

Powszechnie wiadomo, że czytanie książek niesie ze sobą same korzyści. Zdaniem Noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Gdy nasze Dzieci nie znają jeszcze literek, to Rodzice i opiekunowie w żłobkach i przedszkolach jako pierwsi zaznajamiają Je z bajkami, baśniami czy legendami. Żłobek Rzeszów także czyta swoim Podopiecznym – to jedna z ich ulubionych form spędzania czasu w naszej placówce!

Lektura to inwestycja w przyszłość!

Wyniki badań naukowców nie pozostawiają wątpliwości – głośne czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne i buduje więź pomiędzy Rodzicami i Dzieckiem. Pociecha ma wówczas poczucie, że Mama lub Tata poświęcają mu cały swój czas i uwagę. Nie zerkają nerwowo w telefon czy ekran komputera. Wspólne czytanie to także świetna lekcja wychowawcza. Na przykładach z ulubionych bajek czy na wybranych postaciach można uczyć Dziecko pewnych zachowań lub zwracać uwagę na to, co jest złe. Dzięki temu rozwija się wrażliwość moralna Malucha. Czytanie uczy języka, wzbogaca zasób słownictwa i daje swobodę w mówieniu. Ćwiczy także pamięć. Ułatwia koncentrację i przyswajanie wiedzy.

Czym skorupka za młodu…

Czytanie na głos sprawia, że starsze dzieci i młodzież częściej sięgną po książkę. Czytając Dziecku, rozwijasz w nim nawyk czytania i zdobywania wiedzy. Ograniczasz jego kontakt z telewizją czy Internetem. Uczysz znakomitej rozrywki i zdrowiej, pełnej korzyści ucieczki od nudy.

Czytaj w ciąży!

Głośne czytanie Dziecku warto rozpocząć, gdy Maluszek jest jeszcze w brzuchu Mamy. Już od czwartego miesiąca życia płodowego odbiera się dźwięki z otoczenia, natomiast w trzecim trymestrze ciąży zmysł słuchu  jest już bardzo dobrze rozwinięty. Dziecko co prawda nie rozumie słów, ale rozpoznaje głos rodzica i potrafi odczytywać towarzyszące mu emocje.

Żłobek Rzeszów radzi, jak wybrać idealną lekturę!

Zastanawiasz się, po jakie książki warto sięgnąć? Ile czasu dziennie czytać Dziecku? Żłobek Rzeszów spieszy z odpowiedzią! Czytaj Latorośli minimum 20 minut dziennie. Dobieraj książeczki napisane poprawną polszczyzną, dostosowane do Jej/Jego wieku, zainteresowań, rozwoju psychofizycznego, wrażliwości. Niech historie czytane każdego dnia promują właściwe wzorce postaw, rozwijają dobry smak, poczucie humoru oraz kształtują pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie.