Aktywne spędzenie czasu rodziców z dzieckiem

Żłobek Rzeszów Zawiszy Lisek Urwisek

Aktywne spędzenie czasu rodziców z dzieckiem

Ruch to zdrowie…i wspaniała relacja rodziców z dzieckiem. Wspólne spędzenie czasu jest niezwykle istotne dla budowania właściwym relacji i wzmacniania poczucia bezpieczeństwa u dziecka. Żaden prezent, żadna zabawka, nic nie jest w stanie zastąpić chwil poświęconych dziecku. Żłobek Rzeszów Zawiszy Lisek Urwisek zwraca na to uwagę i apeluje do rodziców: Spędzajcie dużo czasu ze swoimi dziećmi! 

Rodzinny czas

Ciągle wykręcamy się brakiem czasu. Obowiązki zawodowe często przysłaniają rodzicom zadbanie o poświęcenie kilku chwil uwagi swoim dzieciom, a przecież to we wspólnym spędzaniu czasu buduje się zaufanie, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u dziecka i kreuje niezapomniane do końca życia doświadczenia i wspomnienia. Aktywnie spędzony czas to pogłębienie relacji rodzice – dziecko. Wspólne działanie służy nie tylko budowaniu rodzinnych relacji, ale także pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój psychospołeczny dziecka i jego zdrowia – spędzanie czasu na świeżym powietrzu wzmacnia odporność maluszka.

Pomysły na aktywne spędzenie czasu z Maluszkiem

Najlepszym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem to zabranie dziecka na wycieczkę. Spacery po okolicy, jednodniowy wyjazd w góry, nauka jazdy na rowerze, pójście na basen – sposobów na aktywne spędzenie czasu jest wiele. Rodzice powinni różnorodnie planować czas spędzony na świeżym powietrzu. Poza wspomnianymi możliwościami, warto uczyć dziecka zabawy w berka, chowanego i inne znane od pokoleń zabawy. W ten sposób dziecko rozwija swoją wyobraźnię, poznaje środowisko i uczy się reagowania na nowości w swoim życiu.

Żłobek Rzeszów Zawiszy Lisek Urwisek to troska o bliską relację rodziców z dziećmi

Żłobek Rzeszów Zawiszy Lisek Urwisek dokłada wszelkich starań o stworzenie rodzinnej atmosfery. Żłobek Lisek Urwisek opiekuje się swoimi podopiecznymi w oparciu o model Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia Bez Przemocy, o którym pisaliśmy w artykule: Porozumienie Bez Przemocy – Na Czym Polega Ta Metoda? Żłobek dba o bezpieczeństwo, rozwój Maluszków i sprawowanie właściwej opieki nad nimi. Dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka program pozwala zadbać o właściwy rozwój psychospołeczny dziecka, które dzięki odpowiedniej edukacji, rozumie, iż należy dbać o bliskie relacje z rodzicami.