Gorszy dzień lub powrót po chorobie – pokonaj żłobkowy kryzys!

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego

Gorszy dzień lub powrót po chorobie – pokonaj żłobkowy kryzys!

Kryzys w żłobku

Na początku września radziliśmy Wam, jak przygotować dziecko (i siebie) na pierwsze dni w żłobku: http://zlobek.rzeszow.pl/czas-do-zlobka-o-czym-musisz-codziennie-pamietac/ . Dziś podpowiadamy, jak przejść readaptację.

Choroba, czyli urlop od żłobka

Sezon na choroby i przeziębienia trwa w najlepsze. Mogło się więc zdarzyć, że kilka lub kilkanaście jesiennych dni Twoja Pociecha zamiast w żłobku spędziła w domu. Powrót do żłobka po „przymusowym urlopie” może się okazać dla niego nie lada wyzwaniem. Zdarza się bowiem, że dziecko zapomina, jak wygląda plan dnia w żłobku i przede wszystkim jak pokonało stres przy rozstaniu z rodzicami. Może więc płakać i odmawiać wyjścia do żłobka. Nie denerwuj się – taki protest jest zupełnie naturalny. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Warto, gdy zostajesz z chorym maluszkiem w domu, przypominać mu delikatnie o żłobku, na przykład: „Teraz Twoi koledzy idą na spacer” albo „Pani czyta dzieciom bajeczkę”. Istotne, by zachować pory posiłków i spania, do jakich przyzwyczaiło się dziecko przez pierwsze tygodnie uczęszczania do żłobka.

To tylko gorszy dzień

Każdemu dziecku zdarza się gorszy dzień – niechęć do wstawania, bunt przy śniadaniu i protesty przy ubieraniu. Kryzys prędzej czy później dopada wszystkie maluchy. W takich chwilach musisz wykazać się konsekwencją i mobilizować pociechę. To konieczne, bowiem maluch wyczuje Twoje wahanie. Jeśli ulegniesz raz, latorośl będzie to wykorzystywać w każdej możliwej sytuacji. Opowiadaj więc dziecku, że w żłobku czekają na niego koleżanki i koledzy, zabawki, nawiązuj do pozytywnych wydarzeń z poprzednich dni.

Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego – miejsce idealne dla Twojej pociechy!

Szukasz miejsca, w którym Twoje Dziecko będzie się czuło bezpiecznie i szczęśliwie? Żłobka, do którego każdego dnia będzie szło z uśmiechem na twarzy? Wybierz Żłobek Rzeszów ul. Zawiszy Czarnego. To przytulna placówka, której pracownicy inspirują się zasadami Porozumienia Bez Przemocy. Wychowawcom zależy na pobudzaniu dziecięcej wyobraźni przez kreatywne lekcje i zabawy. Najważniejsze jest jednak dobro malucha, jego spokój i radość.